Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

Економічний факультет

Кафедра статистики, обліку та економічної інформатики

Найкращий студент аналітик України з економу ДНУ!!!

Прес-служба економічного факультету провела зустріч та взяла інтерв’ю з Ксенією, в якому вона розповіла про свої перемоги, дала поради, як досягти успіху та поділилася своїми мріями.

1

16-18 грудня 2016р. студенти зі всієї України з’їхалися в Суми, аби взяти участь у серії громадських подій від Студреспубліки. У першу чергу, визначити «Кращих студентів України - 2016».

В номінації «Кращий студент-аналітик – 2016» перемогла студентка 5 курсу економічного факультету спеціальності «Економіка» Ксенія Уварова!

- Доброго вечора, Ксеніє! Нещодавно ти була на регіональному та всеукраїнському конкурсі «Кращий студент року», де перемогла у номінації «Студент-аналітик року». Опиши свої враження від цього заходу і своєї перемоги в ньому.

Ксенія: «Доброго вечора! Я вперше беру участь в цьому конкурсі і, чесно кажучи, була здивована, коли перемогла на регіональному рівні. Що вже казати про Всеукраїнський!

На нагородження в Дніпрі не потрапила, була на сесії в Харкові, але навіть дистанційно оцінила рівень організації.

Що стосується Всеукраїнського етапу: сам конкурс був завершальним акордом Форуму студентської соборності і так званого "громадського слухання". Наскільки такий формат проведення ефективний - покаже час. Але дякую організаторам Студреспубліки і меру міста Суми за прийом».

- Яку кількість наукових робіт ти написала за час навчання в університеті?

Ксенія: (Ред.-задумалася) «Близько 20. Може, трохи більше. Мені пощастило з наставником і вчителем – викладач кафедри статистики, обліку та економічної інформатики Бесчастна Дар'я Олександрівна стала моїм навігатором з 11 класу ЛІТу, коли ми працювали над випускною роботою та манівською з економіки. Всі роботи були написані виключно через любов до статистики і красивої аналітики»

- Чимало. Коли у тебе був пік написання своїх робіт?

Ксенія: «Як такого піку не було, все йшло поступово і за планом. Звичайно, на останніх курсах трошки підвищився рівень (принаймні, мені так здається)».

- Які досягнення у тебе є крім наукових робіт? І що б ти з цих досягнень виділила найбільше?

Ксенія: «Перемоги в конкурсах різного рівня і специфіки (IT, мови, банківська справа), стажування в державних органах, де на дівчат дивляться спідлоба і з недовірою. Але поки найбільше пишаюся тим, що стала стипендіатом конкурсу «Завтра.UA» та учасником щорічних зустрічіей YES (м.Київ), які стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України і всього світу. Ці форуми збирають більше 350 політиків, дипломатів, державних діячів, журналістів, аналітиків і бізнесменів з понад 50 країн світу!»

- Що все-таки спонукало тебе на всі ці досягнення, яким є лейт-мотив, яка головна мотивація?

Ксенія: «Для мене дуже важливо реалізуватися як професіонал. Моя родина (величезне їй дякую!) навчила з дитинства, що розраховувати потрібно лише на себе, що якщо хочеш добре жити – потрібно працювати над собою. Dreams don’t work unless you do! Тож навчання, робота для мене – це життя. І не як каторга, а як розвиток, як моє вираження. Я не бачу проблеми прокинутися о 4-5 ранку, якщо це потрібно для справи і горять очі. А ще дуже ціную негативний досвід і свої помилки. Іноді навіть більше, ніж перемоги».

-Давай повернемося до початку твого університетського життя. Чому твій вибір пав саме на ДНУ та економічний факультет зокрема?

Ксенія: «Під час вступної кампанії подавала документи в київські, харківські, дніпропетровські ВНЗ. Прохідні бали дозволили вибирати. У пріоритеті був ДНУ ім. Олеся Гончара на ньому і зупинилася. Зі спеціальністю було простіше: ще з 11 класу ЛІТу економіку викладала Бесчастна Дар'я Олександрівна (викладач кафедри статистики, обліку та економічної інформатики), яка і показала переваги навчання на факультеті і плюси моєї спеціальності - прикладна статистика. І я жодного разу не пожалкувала, що обрала факультет і кафедру статистики, обліку та економічної інформації. Зараз можу впевнено сказати, що конкурс на спеціальність - не показник якості, іноді це лише гучна назва і грамотний маркетинг).»

- Що тобі дало навчання за спеціальністю «Прикладна статистика» на економічному факультеті?

Ксенія: «Що дало навчання на економі?! Досить складне питання. Кожен отримав стільки, скільки хотів. Хтось паралельно читав книги і пробував на практиці, думав як це застосувати в роботі, інші ж навпаки, ставили собі за мету «аби здати». На перших курсах університету дає базу, далі все залежить від бажання студента. У 20 з гаком років людини вже складно навчити, можна направити, з чим моя кафедра прекрасно справляється) студенти можуть реалізувати себе в науковій, аналітичній роботі, можуть їхати за обміном, отримати направлення та рекомендацію на стажування в топові компанії.»

- Як оцінюєш свої перспективи у майбутньому?

Ксенія Уварова: «Нічого не загадую: як повинно бути, так і буде. Я фаталістка і в той же час вірю, що людина може все змінити. Але сподіваюся, що на синій Range Rover Vogue зароблю (посміхається).»

- Дякуємо за відповіді, Ксеніє! Наприкінці щось хотіла б додати?

Ксенія: «Не пускайте себе в обійми банальності, пам'ятайте, що головне – «вплутатися в бійку». Нам, як не крути, ще рятувати цю країну. Не втрачайте рівновагу і вчасно лягайте спати» (Ред. - діалог був проведений близбко опівночі.)

Від пресс-служби факультету ми б хотіли додати, що Ксенія протягом навчання за напрямом «Прикладна статистика» стала переможцем Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Економічна інформатика», учасником Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Прикладна статистика» ( де у командному заліку отримали 3 місце ), має близько 10 статей у фахових виданнях, 15 опублікованих тез доповідей на міжнародних конференціях, активно приймає участь у профорієнтаційній роботі факультету із учнями шкіл, ліцеїв та гімназій, є постійним членом журі дебатного турніру на економічному факультеті, а також отримує другу вищу освіту за напрямом «Правознавство»

АЙРІЯН АРТУР, прес служба Ради студентів економічного факультету

Наші партнери

1C Підприємство Корпорація Парус Арт-Звіт MasterKey Дінай Инфо-предприятие АКЦЕНТ Соната Ліга закон